V soboto, 20. junija smo v odprti restavraciji ob plaži v San Simonu izpeljali našo vsakoletno proslavo Sindikata žerjavistov pomorskih dejavnosti Luke Koper.
Tokrat smo nekoliko spremenili zasnovo. Osredotočili smo se na sproščen medsebojni pogovor in ugodje, ki ga ponujajo morje, sonce in osvežujoč maestral. Stroške smo več kot prepolovili, saj je velika poraba nekaj zadnjih proslav postala moteča. Kljub temu verjamemo, da se vsi udeleženci strinjate, da je druženje bilo prijetno in veselo, hrane in pijače pa dovolj.
Hvala vsem udeležencem fešte, s prihodom ste poslali močno sporočilo o podpori in zaupanju v svoj in naš, skupni sindikat SŽPD. Pokazali smo, da smo odporni na provokacije ter poskuse delitve in slabitve. Proslava boja in obstoja naše izjemne delavske skupnosti kaže na trdnost, odločnost in medsebojno bratsko zaupanje, ki je nujno za ustvarjanje moči. Le-to bi lahko kmalu potrebovali, saj aktualna politika stopnjuje agresivnost proti sindikatom.
Veseli na proslavi, bojeviti na kapiji.
Posebna zahvala za organizacijo in izvedbo zabave gre našima Katji in Gregorju, ki nista šparala s svojim časom in energijo, da je vse štimalo.
(Fotografije si lahko ogledate na povezavi: klik)